İdeal Selfie Nasıl Çekilir?

 

Selfie çekmek çağımızın olmazsa olmazı! Eh malum, ilk izlenim çok önemli! Sizi yansıtan, eğlenceli ve şık bir özçekim yepyeni arkadaşlıkların başlangıcı olabilir. İşte ideal selfie fotoğrafı için ipuçları…

Gerçek hayat ya da dijital dünya fark etmez; yeni insanlarla tanışırken en çok dikkat edilmesi gereken şey ilk izlenimdir. Nasıl ki hınca hınç dolu bir partide hiç tanımadığınız biri dikkatinizi kolaylıkla çelebilirse, fotoğrafınız da sanal dünyada sizi tanımak isteyenler için ilk ipucudur. Aslında pek çok açıdan rakiplerinize göre daha iyi olsanız da profil resminiz onun dikkatini çekmezse bir sonraki adıma asla geçemezsiniz…

Siz siz olun!

Eğer profil fotoğrafınızda aileniz, arkadaşlarınız ya da evcil hayvanınız yer alıyorsa, silin! Yakın çevrenizle olan fotoğraflar, sizinle tanışmak isteyen kişilere hakkınızda fikir verse de kimi zaman yanıltıcıdır ve insanların profilinizi atlamasına sebep olabilir. Bu sebeple içinde sadece sizin olduğunuz bir fotoğrafla “Crush” alma şansınız daha yüksektir. Etkileyici bir profil fotoğrafı için odakta sadece olmalısınız!

İlginç olun!

Fotoğrafınızda kendiniz ve yaşam tarzınız hakkında biraz bilgi vermek, yeni insanların ilgisini çekmek için her zaman iyi bir fikirdir. Giyim tarzınızdan, saç ve makyajınıza beden diliniz sizinle ilgili birçok ipucu verebilir. Profilinizde dünyaca ünlü özlü sözler yazmak yerine kendi ilgi alanlarınızı yansıtan bir fotoğraf kullanmak daha fazla insanın ilgisini çeker. Kim bilir, belki de yolunuz sizin gibi bir spor bağımlısı ile kesişir!

 

Renklenin!

İdeal bir profil fotoğrafı için kolayca uygulayabileceğiniz bir diğer ipucu ise renklerdir. Canlı renklere sahip fotoğraflar siyah-beyaz ya da filtre uygulanmış fotoğraflara göre daha fazla ilgi çeker. Hareketli bir arka plan ya da renkli kıyafetlerle çekilmiş bir fotoğraf, ekranda ışıldamanızı sağlayabilir.

Dünyanızı Yansıtın!

İnsanlar ortak ilgili alanları bulunan kişilere daha fazla ilgi duyar. Bu sebeple profil fotoğrafınızın hobileriniz ve kişisel ilgi alanlarınız hakkında bilgi vermesi size artı puan kazandırır. Yaşam tarzınızı paylaşmak hem daha fazla “Crush” almanızı sağlar hem de birçok insanın zorlandığı konuşma başlatma sürecine yardımcı olur. Gel gelelim bu tarz bir fotoğraf kullanırken klişelerden uzak durmaya özen gösterin. Meşhur bir futbol takımı ile çekilmiş bir fotoğraf, Pisa Kulesi’nin yanında durduğunuz bir fotoğraftan çok daha etkileyici olacaktır.