KAÇUV’un Umut Kafe’si ‘İyi Yaşam Günü’nde Umut Dağıtacak!

 

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın (KAÇUV)  hayata geçirdiği “Umut Kafe”, 10 Haziran’da Global Wellness Day kapsamında Küçükçiftlik Park’ta yerini alıyor. Kanser tedavisi görmekte olan çocukların ailelerine iş ve ek maddi destek sağlamak üzere gezici bir kafe olarak hizmet veren Umut Kafe, Uluslararası İyi Yaşam Günü’nde iyi bir yaşamın herkesi hakkı olduğuna inananlarla buluşacak.

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın “Nerede Yaşam Varsa Orada Umut Vardır” inancı ile Ford Otosan’ın desteğiyle hayata geçirdiği Umut Kafe, her yıl Haziran ayının ikinci Cumartesi günü kutlanan Global Wellness Day’de (Uluslararası İyi Yaşam Günü) yerini alıyor. KAÇUV’un Aile Evi’nde ve hastanelerde kanser tedavisi görmekte olan çocukların ailelerine istihdam ve ek gelir sağlamak amacıyla gezgin kafe olarak hizmet veren Umut Kafe, İstanbul Küçükçiftlik Parkı’nda, 10 Haziran Cumartesi günü düzenlenecek olan Global Wellness Day’de de tüm gün umut dağıtacak.

“Gezgin” Umut Kafe Kanserli Çocukların Ailelerine Gelir Sağlıyor 

KAÇUV’un umut dağıtan sosyal sorumluluk projesi “Umut Kafe”, transit aracın gezici kafeye dönüştürülmesiyle hayata geçirildi. İstanbul’un çeşitli noktalarında çay, kahve ve atıştırmalık servisi yapan Umut Kafe, çocuklarının tedavileri için şehir dışından gelmek zorunda kalan ve bu nedenle mevcut işlerini kaybeden toplamda 50’den fazla ebeveyne istihdam sağlıyor. Mart 2012 – Mart 2017 tarihleri arasındaki verilere göre Aile Evi’nde ekonomik olarak yetersiz 431 çocuk ve aileye destek veren KAÇUV, yıl süresince 17 kişiye Umut Kafe içerisinde çalışma,  36’sına da Aile Evi’nden Umut Kafe için yiyecek üretim yapma seçeneği sunarak, yılda 50’den fazla ebeveyne gelir kaynağı yaratıyor.

2012 yılında, dünyada iyi yaşamaya adanmış “ilk” gün olarak Türkiye’de kutlanmaya başlanan ve dünya genelinde kabul gören Global Wellness Day, Umut Kafe’nin de katılımıyla, 10 Haziran Cumartesi Günü Küçükçiftlik Park’ta, bir gün de olsa iyi bir yaşam için adım atmak isteyenleri buluşturacak.

Global Wellness Day ve program hakkında bilgi almak için: https://www.globalwellnessday.org/