Kempinski Küba’da 5 Yıldızlı Otel Açıyor!

 

Global dünyada sizi hiçbirşey şaşırtmıyor mu? Bu habere şaşıracağınızdan eminim! Kempinski, Küba’da ilk modern beş yıldızlı lüks otelini açıyor! Bir dönem kapanıyor desek…

Kempinski’nin bu yılın ikinci çeyreğinde Küba’da ilk otelini açacağını duyurdu. 246 odaya ve süitlere sahip  The Gran Hotel Manzana Kempinski La Habana, UNESCO tarafından Dünya Mirası ilan edilen Eski Havana’nın kalbinde yer alan tarihi Manzana de Gómez binasında bulunuyor.

Kempinski Otelleri kısa bir süre önce Grupo de Turismo Gaviota SA ile bir yönetim sözleşmesi imzaladı. “Bu seçkin oteli baharda hizmete sunacak olmaktan çok mutluyuz,” diyen Kempinski Otelleri Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Markus Semer sözlerine şöyle devam etti: “Küba’nın ilk modern beş yıldızlı lüks oteli olacak olan Gran Hotel Manzana Kempinski La Habana açılışımızla öncü olma ilkemiz devam edecek. Ayrıca lokasyon olarak ünlü bir tarihi binada yer alması, otelimizi Eski Havana’nın en özel projesi kılıyor.”

The Gran Hotel Manzana Kempinski La Habana’nın yarattığı heyecan, daha açılmadan Küba sınırlarını aştı. Misafirler, tümü dört ila beş metrelik tavan yüksekliğine sahip, büyüklükleri 40 metrekareden başlayan ve baş döndürücü Presidential Süit’te 150 metrekareye ulaşan 246 lüks oda ve süitler arasından seçim yapabiliyor. Eski şehir manzarasına hakim çatı terası ve yüzme havuzu, otelin dikkat çekici noktaları arasında yer alıyor. Misafirler konaklamaları süresince 1000 metrekarelik alanda Resense tarafından yönetilen muhteşem bir Spa hizmeti alabiliyorken; ayrıca üç farklı restoran seçeneği, bir lobi bar, puro salonu ve bir iş merkezi ile unutulmaz bir konaklama için ihtiyacları olan her şeye sahip olabilecek.