L’Occitane’den Yılın İyilik Hareketi

L’Occitane’ın UNICEF Türkiye ile başladığı “İyilik Hareketi” büyüyor. Ayşe Arman’ın kendi el emeği ile tasarladığı ve sadece sosyal sorumluluk adına insanlara ulaşan Sakajewa Kolyeleri ilk defa L’Occitane Mağazaları’nda satışa çıkıyor.

L’Occitane Mağazaları’nda satılan her kolye UNICEF Türkiye aracılığı ile çocuklara bir iyilik desteği olarak geri dönmüş olacak.

Ayşe Arman’ın önceleri hobi olarak başlayan daha sonra kolektif bir iyilik hareketine dönüşen Sakajewa İyilik Kolyeleri projesi, bir yılda 300 Bin TL yardım sağlayarak hem tarifsiz iyiliklere sebep oldu hem de şirketlerin kadın çalışanlarına verdiği en değerli hediyeler haline geldi. Instagram projesi olarak başlayan iyilik hareketi L’Occitane ile birlikte ilk kez bireysel yardım organizasyonu haline dönüşüyor.

Ayşe Arman’ın iyiliğin gücü adına ürettiği Sakajewa kolyeleri 2018 yıl sonuna kadarL’Occitane Mağazaları’nda iyilik için raflarda..

Dünyayı iyilik kurtaracak…

“İyilikle ışıldıyoruz” diyerek Sakajewa kolyelerini mağazalarına taşıma kararı alan L’Occitane, daha önce de UNICEF Türkiye ile Beauty Box (Güzellik kutuları) tasarlamış ve yüksek adetlerde satışa ulaşmıştı. Bu özel kutuların satışında 2 bin adeti geçen marka, global olarak da UNICEF’e destek veriyor.2019’a kadar UNICEF logolu sabunlarının satışından elde edilen gelirle engellenebilir körlükle mücadele adına dünya genelinde 1.7 milyon çocuğa A vitamini sağlanması hedefleniyor. Her bir sabunla birlikte 3 çocuğun bir yıllık A vitamini ihtiyacını karşılayan L’Occitane, çalışmayı çocukların bağışıklık sistemini artırmak için sürdürmeye kararlı.