Orkid’ten Nilinkızları Burs Fonu’na Destek

Nil Karaibrahimgil’in orta eğitimini tamamladıktan sonra üniversiteye gitme imkanı bulamayan genç kızlara katkı sağlamak için TEV ile işbirliğiyle oluşturduğu Nilinkızları Burs Fonu’na bir destek de Orkid’ten geldi. Orkid, Nil Karaibrahimgil’in fotoğraflarından oluşan ve tüm geliri bu fona bağışlanacak sergide yer alan “Yapmazsan olmaz” mottolu fotoğrafı satın alarak genç kızların eğitimine ve gelişimine her zaman katkıda bulunduğunun altını çizdi.

Orta eğitimini tamamladıktan sonra üniversiteye gitme imkanı bulamayan genç kızlara katkıda bulunmak amacıyla oluşturulan Nilinkızları Burs Fonu’na gelir sağlamak için Nil Karaibrahimgil’in fotoğraflarından oluşan bir sergi düzenlendi. Son yılların en başarılı moda fotoğrafçılarından biri olan Emre Güven tarafından çekilen fotoğraflardan birini de Orkid satın alarak kadınların ve genç kızların eğitimine ve gelişimine verdiği desteğin bir kez daha altını çizdi.

2014 yılında Nil Karaibrahimgil işbirliğiyle hayata geçirilen #KızGibi kampanyası; genç kızlara #KızGibi yaptıkları her şeyi en iyi şekilde yapabileceklerini ve kızların aslında her şeyi başarabileceklerini anlatmak amacıyla yola çıktı. O günden bugüne büyüyerek devam eden #KızGibi kampanyasıyla Orkid, genç kızlara “Başarısızlıktan korkma, asıl başarısızlık hiç denememektir” diyerek cesaret vermeye devam ediyor. Orkid, ergenlik dönemi itibariyle özgüvenlerini yitiren, herhangi bir şeyi sadece başarısız olma ihtimali yüzünden hiç denemeyen genç kızlara ilham olmak için ‘kız gibi dene, yanıl, öğren’ mottosuyla desteğini sürdürüyor.