Roald Dahl Hikayeleri Netflix ile Hayat Buluyor

Hem miniklere hem de Roald Dahl seven anne babalara müjde! Willy Wonka ve Umpa Lumpalar’a Koca Sevimli Dev, Matilda, Bay ve Bayan Kıl ve Roald Dahl’ın diğer efsanevi karakterleri de katılıyor! Hepsi Netflix’te buluşuyor.

Roald Dahl Story Company, ünlü yazarın Charlie’nin Çikolata FabrikasıMatildaKoca Sevimli DevBay ve Bayan Kıl ve diğer birçok eserini ekrana uyarlıyor. Netflix, orijinal animasyon dizisiyle dünyanın dört bir yanındaki çocuklar ve aileleri için Roald Dahl evrenin kapısını sonuna kadar açıyor. Roald Dahl’ın eserleri uzun zamandır ödüllü filmlere ve sahne yapımlarına ilham veriyor.

Netflix ve Roald Dahl Story Company anlaşması kapsamında Charlie’nin Çikolata FabrikasıMatildaKoca Sevimli DevBay ve Bayan KılCharlie’nin Büyük Cam AsansörüGeorge’un Harika İlacıBoy – Tales of ChildhoodTek Başınaİrikıyım Timsah,Zürafa, Peli ve BenŞeker HenryBilly and the MinpinsBüyülü ParmakKaplumbağaDirty Beasts ve Rhyme Stew ekrana taşınacak. Netflix’in ilk Dahl animasyon dizisinin yapım çalışmaları 2019’da başlayacak.