O Bir Mucize: Hindistan Cevizi Yağı

hindistan cevizi

Geçmişte sadece pasta, kurabiye süsleyerek kendisine haksızlık ettiğimiz hindistan cevizinin yağında gerçek bir mucize saklı. Yemiş olarak tükettiğinizde de faydaları saymakla bitmeyen hindistan cevizinin çok amaçlı kullanım kolaylığına sahip yağı, şimdiden  kadınların favori yardımcılarından biri haline geldi…

Mesela bir kavanoz katı Hindistan cevizi yağı aldığınızda; yemeklerinize katabilir, makyajınızı temizleyebilir, saçlarınızı canlandırabilirsiniz. Pratikliği ile gönüllere taht kuran bu besin, kalp-damar sağlığı başta olmak üzere; kan şekerinin dengelenmesinde, bağırsak hareketlerinin düzenlenmesinde, idrar yolu enfeksiyonlarının iyileşmesinde, tiroid bezinin düzgün çalışmasında ve burda sayamadığımız daha bir çok konuda mucize niteliğinde!

Bayanlar, bu noktaya dikkat! Hindistan cevizi yağının sağlıklı yaşama katkılarının yanında zayıflamaya yardımcı etkisi de bir diğer tercih sebebi. Hayvansal yağların tersine, vücutta depolanmayan, kolayca enerjiye çevrilebilen hindistan cevizi yağı, metabolizmayı hızlandırıcı etkisi ile de diyet programlarının vazgeçilmezi.