Tasarım Yine Tomtom Sokak’ta!

Tasarım Tomtom sokakta etkinliği 10-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında “Oyun” temasıylasanat, tasarım ve alışveriş dünyasını şehrin büyülü dokusunda bir kez daha buluşturacak.

Troy ana sponsorluğunda ve Ford Mustang kategori sponsorluğunda gerçekleşecek etkinlikte; 100 tasarımcı, 50 sanatçı, 20  atölye çalışması ve söyleşiler ile  Kırmızı Bina, Tomtom Garaj, İtalyan Lisesi ve Tomtom Gardens izleyenleri olağanüstü kurgulanmış bir oyun alanının içine sürükleyecek.

Etkinlik için özel olarak düzenlenen Tomtom Kırmızı, bu sene ilk defa kendine has dünyaları  ile illüstratörlere ev sahipliği yapacak. Bahar Korçan kürasyonuyla farklı algıları ve  farklı materyal kullanımları ile  birçok sanatçı ve heykeltraş şaşırtıcı eserlerini sunacaklar.

Söyleşi Atölyeleri bölümünde ise Kezban Bektaş’ın sunduğu Kinesiyoloji İle “Güne Zinde Başla Enerjini Dengele”, Ömer Mutlugün ile  “Annem ve Ben Tai Chi Yapıyoruz”, Şah Yaycı ile “Yaşamın Niteliği”, Başak Pelister ile “Lükse Deneyim Tasarımı” ve Dilek Türker ile “Soytariçe, Müzik ve Sohbet” konulu söyleşiler yer alacak.

Ayrıca Tomtom Garaj’ da tasarım dünyasının tüm alanlarından çok özel tasarımcılar bir araya geliyor. Birçok yeni ve özgün marka tanınmış tasarımcılarla beraber ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sunacak.  Tescilli Markalar Derneği’nin geleneksel olarak genç tasarımcılara verdiği TMD ödülleri de yine katılan tasarımcılar arasında yerini bulacak.

Tomtom Kırmızı 1. Kat, geçtiğimiz Ekim’de başlayan Design Floor bölümü ile bu sene de büyüyerek yine Türkiye’nin ve dünyanın önemli dekorasyon markalarına ev sahipliği yapıyor. Tomtom Kırmızı Avlu’da ise 4 gün boyunca binanın büyülü atmosferinde etkinlik ziyaretçilerine açık lounge ve cafe alanı dinlenme ve keyif noktaları sunuyor.

Tomtom Design Management İcra Kurulu Üyeleri Hakan Kodal, Bahar Korçan, Serra Arıkök ve Ayşegül Temel  tarafından hayata geçirilen ve bu sene dördüncüsü düzenlenecek olan etkinliğe, birçok önemli marka özel projeleriyle renk katacak.

Tasarım Tomtom Sokakta Anneler Günü…

Bu yıl sokak içi yerleşimlerinde özel yeme içme markaları birbirinden özel lezzetlerini Tomtom Kaptan sokak boyunca  katılımcılara sunarken, canlı müzik performansları izleyenlere renkli dakikalar yaşatacak. Sokakta müzik, sokakta lezzet, sokakta oyun.. Anneler Günü’nü Tomtom’un keyifli ortamında kutlamak isteyen ziyaretçiler; Anneler Günü öncesinde farklı fikir ve yaratıcılıkta hediye seçme olanağını yakalarken, bu özel günü de anneler ve çocuklarına özel workshop ve atölyeler ile renklendirebilecek.