WWF-Türkiye 40. Yılını Kutluyor!

WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı), 26 Ekim’de yapılacak bir gala gecesi ile Türkiye’deki 40. yılını kutlayacak. Etkinlikte yer alacak 40 Yılda 40 Başarı sergisiyle hem vakfın bugüne kadar elde ettiği başarılar paylaşılacak, hem de gelecekte yapılması planlanan çalışmalar tanıtılacak.

100’den fazla ülkede 5 milyondan fazla destekçisi ile dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşu olan World Wide Fund For Nature (WWF), Türkiye’deki  40. yılını özel bir gece ile kutlamaya hazırlanıyor. Gecede bugüne kadar yapılan çalışmaların anlatılması ve gelecekte yapılması planlanan projelerin tanıtılması amaçlanıyor.

26 Ekim akşamı gerçekleştirilecek olan bağış etkinliğine iş dünyasının ünlü isimleri, doğa koruma destekçileri ve çok sayıda gönüllü katılacak. Kenan Doğulu’nun sahne alarak renk katacağı gecede WWF-Türkiye’ye doğa koruma çalışmaları için kaynak oluşturulması amaçlanıyor.

Ülkemizde Doğal Hayatı Koruma Derneği olarak 1975 yılında çalışmalarına başlayan kuruluş; deniz kaplumbağalarından, sulak alan çalışmalarına, kelaynakların korunmasından, doğal zenginliğe sahip ormanlara statü kazandırılmasına kadar geniş bir yelpazede imza attığı  projelerle adından söz ettirmişti.