Zafer Bayramı’mız Kutlu Olsun!..

 

Bugün bayram! Ülkemizin, bağımsızlığımızın, demokrasimizin ve uğrunda mücadele ettiğimiz değerler için kazandığımız zaferin bayramı. Kutlu olsun!

Büyük Ata’mızın ülkemizi kurtarmak için giriştiği mücadelede nihai zaferi müjdeleyen en özel günün yıldönümü bugün. 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Mustafa Kemal’in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’un kutlandığı ulusal bayramların belki de en büyüğü.

Atatürk’ün başkomutanlığında yapıldığı için Başkomutanlık Meydan Muharebesi adıyla da bilinen Büyük Taarruz’un başarıyla sonuçlanmasının ve işgal birliklerinin ülkemizi terketmelerinin ardından ülke topraklarımızın geri alındığı günü temsil eden 30 Ağustos, ilk kez 1924 yılında Afyon’da Başkumandan Zaferi adıyla kutlanmış. 1926 yılından bu yana ise bu özel günü Zafer Bayramı adıyla kutluyoruz.

Bigoody Ailesi olarak; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ümüzü saygı ve şükranla anıyor, biz Türk kadınlarına ışık, özgürlük ve çağdaşlık yolunu açtığı için teşekkürü kendimize borç biliyoruz.